Oyun Terapisi Eğitimimiz Tamamlandı

          Trabzon Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programına başvuruda bulunulmuş ve kuruluşlarımızdan hizmet alan çocuklarımızın yüksek yararı göz önünde bulundurularak verilen hizmetin niteliğini ve kurumsal kapasiteyi arttırma hedefiyle “Oyun Terapisi Eğitimi” düzenlenmiştir.

          Düzenlenen eğitim başta çocuklara yönelik hizmet vermekte olan ve bağlı diğer kuruluşlarımızda fiilen çalışan 15 meslek elemanı katılmıştır. 06-25 Aralık 2017 tarihleri arasında “Uzaktan Eğitim “ aşamasında eğitimin teorik kısmı, 26-28 Aralık 2017 tarihleri arasında ise yüz yüze eğitim şekliyle “Süpervizyon Eğitimi” aşaması Psikoterapist Serhan DOĞAN’ ın eğitmenliğinde gerçekleştirilmiştir. Eğitim süresince bilgilendirici, farkındalık oluşturucu ve keyifli vakit geçiren meslek elemanları uygulamalı ve görsel materyallerle desteklenmişlerdir. Aynı zamanda eğitim sonunda yaptığı konuşma ile İl Müdürümüz Ahmet KURT gerçekleştirilen eğitimden memnuniyetini belirtmiş ve Şube Müdürümüz Kenan TAT, Psikoterapist Serhan DOĞAN ve meslek elemanları ile birlikte gerçekleştirilen yemekte ise eğitimin değerlendirmesi yapılarak kapanış gerçekleştirilmiştir.

         Geleceğe birey olarak yetiştirmekte olduğumuz her çocuğun beden sağlığından sorumlu olunduğu kadar ruh sağlığından da sorumlu bulunmaktayız. Çocuklarımızın sağlıklı birer birey olarak yetişebilmeleri amacıyla oyun terapisi eğitimi, problemlerine dokunabileceğimiz bir araç olarak faydalı olacağını düşünmekteyiz.


Sonraki Sayfa: Kuruluşumuzda Yılbaşı Kartı Etkinliği

Önceki Sayfa : Muhtarlara Yönelik Eğitimlerimiz Tamamlandı