1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü

          Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlılarını baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır.

         Yaşlılarımızın öncelikle ailelerinin yanında aile sıcaklığında yaşamaları, bunun mümkün olmaması halinde ise aile sıcaklığının kuruluş ortamında sağlanması öncelikli hedefimizdir. Amacımız toplumsal değer yargılarımız arasında yer alan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde sosyal hizmet alanlarına taşımaktır. Yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini arttırmaya yönelik çalışmalar Devletimizce desteklenmekte ve sürdürülmektedir. Devletimizin sağladığı imkânlar ve sunduğu hizmetlerin her geçen gün daha mükemmel hale getirilmesini sağlamak öncelikli hedefimizdir.

         Günlük hayatı zorlaştıran koşulları yaşlılarımız için kolaylaştırmak ve uyum sağlamalarında onlara yardımcı olmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir.

         Yaşlılarımıza sevgi ve saygı göstermek toplumumuzun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli hasletlerinden biridir. Yaşlılarımız gerek aile yaşantımızda, gerek toplumsal yaşantımızda daima el üstünde tutulmalıdır. Baş tacımız olan yaşlılarımızın ekonomik durumlarının iyileştirilmesi ve yalnızlığa itilmeden yaşamlarını sağlanması öncelikli görevlerimiz arasındadır.

         Tüm yaşlılarımızın, bütün imkanlarımızla her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim.  Yaşlılarımıza sunulan hizmetlerin bir lütuf değil bir borç olduğu bilincindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin yaşlılar gününü kutlar, yaşama sevinçlerinin hiç bitmeden huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir ömür sürdürmelerini diler, saygılar sunarım.

Ahmet KURT
İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Çocukların Hayata Hazırlanmaları Yönünde Yapılacak Etkinlikler ve Yaşam Programının Yapılandırılması

Önceki Sayfa : Çocuklarımız Lişer Yaylasında